Turabdin Otel
43
Işıklar Mah. Manastır Cad. No: 17Midyat,34100
+90(482) 464 01 04Turabdin Hotel; dinler, diller ve medeniyetler diyarı Midyat'ta olup, 1700 yıllık Mor Hobil ve Mor Abrohom Manastırı yolu üzerindedir. Otelin tamamı içerden ve dışarıdan Midyat'ın Katori taşından yapılmış olup, kendine özgü mimarisinin yanı sıra çok yoğun Süryani el sanatı ile motif ve süslemeleri kullanılmıştır. İlk Süryani oteli olma özelliğinin yanı sıra, her oda Turabdin yöresinin bir köyü ile isimlendirilmiş, levhalara Süryanice okunuşları Latince olarak yazılmış ve her odada LCD TV, Mini Bar ve Kablosuz internet mevcuttur. Otelin her odası Güneş ışığından yararlanmakta olup, Mezopotamya'nın temiz havasını her an solumanız mümkün. Mardin /Midyat'da , (Turabdin ) binlerce yıldan beri taşlara ruhunu veren bir halkın en güzel taş örneklerini göreceksiniz. Süryani mitolojisine göre Turabdin dediğimiz bölgeye yolculuğunuzda, Betnahrin'in (Mezopotamya) gizemli geçmişi, eski Midyat'ın tam karşısında Süryani kilise ve Manastırların tam kavşağındadır. Ayrıca kendine özgü Süryani şarap yapım tekniğine uygun Süryani Şarabı ve özel Süryani yöresel yemeklerle sizleri büyüleyecektir. Egzotik bir coğrafyanın tam orta yerinde olan otelimizde, kendinizi evinizde gibi rahat hissedeceksiniz. Mutlu Anlarınıza tanıklık edecek otelimizde, rüya gibi bir tatil ya da gezip, dinlenmek isterseniz gideceğiniz tek adrestir TURABDİN HOTEL. Ayrıca ötelimiz bünyesinde günübirlik turlar düzenlenebilir.
7527Ziyaretçi
  • Kredi Kartı Geçerli
  • Açılış/Kapanış00:00 - 24:00
  • Servis Saatleri00:00 - 24:00
  • Servis Yerleri Midyat Merkez Ve Tarihi Mekanlar
Nerede? Nasıl Gidilir?
Büyüt

Mor Abrahon Manastırı Yanı

İletişim Formu
Turabdin Hotel; dinler, diller ve medeniyetler diyarı Midyat'ta olup, 1700 yıllık Mor Hobil ve Mor Abrohom Manastırı yolu üzerindedir. Otelin tamamı içerden ve dışarıdan Midyat'ın Katori taşından yapılmış olup, kendine özgü mimarisinin yanı sıra çok yoğun Süryani el sanatı ile motif ve süslemeleri kullanılmıştır.

İlk Süryani oteli olma özelliğinin yanı sıra, her oda Turabdin yöresinin bir köyü ile isimlendirilmiş, levhalara Süryanice okunuşları Latince olarak yazılmış ve her odada LCD TV, Mini Bar ve Kablosuz internet mevcuttur. Otelin her odası Güneş ışığından yararlanmakta olup, Mezopotamya'nın temiz havasını her an solumanız mümkün.

Mardin /Midyat'da , (Turabdin ) binlerce yıldan beri taşlara ruhunu veren bir halkın en güzel taş örneklerini göreceksiniz.

Süryani mitolojisine göre Turabdin dediğimiz bölgeye yolculuğunuzda, Betnahrin'in (Mezopotamya) gizemli geçmişi, eski Midyat'ın tam karşısında Süryani kilise ve Manastırların tam kavşağındadır. Ayrıca kendine özgü Süryani şarap yapım tekniğine uygun Süryani Şarabı ve özel Süryani yöresel yemeklerle sizleri büyüleyecektir. Egzotik bir coğrafyanın tam orta yerinde olan otelimizde, kendinizi evinizde gibi rahat hissedeceksiniz.

Mutlu Anlarınıza tanıklık edecek otelimizde, rüya gibi bir tatil ya da gezip, dinlenmek isterseniz gideceğiniz tek adrestir TURABDİN HOTEL.

Ayrıca ötelimiz bünyesinde günübirlik turlar düzenlenebilir.
Firmanızı Ekleyin

Mardinport.com içerisinde 18 ana kategori 226 alt kategoride 186 firma yer almaktadır.